SAFRANBOLU AMASRA YEDİGÖLLER TURU

İstanbul Ve Kocaeli Kalkışlı

SAFRANBOLU AMASRA YEDİGÖLLER TURU

Tur Tarihleri

  • 2 Ekim 2020 - 4 Ekim 2020
  • 9 Ekim 2020 - 11 Ekim 2020
  • 16 Ekim 2020 - 18 Ekim 2020
  • 23 Ekim 2020 - 25 Ekim 2020
  • 29 Ekim 2020 - 31 Ekim 2020
  • 30 Ekim 2020 - 1 Kasım 2020
  • 6 Kasım 2020 - 8 Kasım 2020
  • 13 Kasım 2020 - 15 Kasım 2020
  • 20 Kasım 2020 - 22 Kasım 2020
  • 27 Kasım 2020 - 29 Kasım 2020

Açıklama

1. GÜN

HAREKET - ABANT - AMASRA

İstanbul Hareket – Abant Gölü – Amasra Bakacak Tepesi – Sorma Gir Kapısı – Fatih Camii – Oymacılar Çarşısı

06.30 Bakırköy İncirli Alfemo Mobilya Önü

07.00 Mecidiyeköy Meydan Yapıkredi Bankası Önü

07.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Minibüs Yolu Üzeri

07.45 Kartal Köprüsü Metro İstasyonu ( E 5 Ankara İstikameti )

08.00 Çayırova Mc Donald ` s Önünden

08.45 İzmit Halkevi Karşısı Otobüs Durakları

Sabah siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra aracımızda ikramlar eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz. Adapazarı – Düzce üzerinden Abant Gölü Milli Parkına ulaşıyoruz. Burada bir süre serbest zaman vererek bu müthiş doğanın tadını çıkartıyor ve yöresel ürün pazarında alışveriş imkânı buluyoruz. Göl kenarında yürüyüş yapabilir, faytona binebilir ve kafelerde çaylarınızı, saleplerinizi yudumlayabilirsiniz. Abant Gölü gezimizin ardından Amasra’ya gidiyoruz. Cenevizliler döneminden kalma Amasra Kalesi, Boztepe, Kale içi, Fatih Camii, Oymacılar Çarşısı gezilerinden sonra vereceğimiz yöresel öğle yemeği molasımızın ardından müzeye gidiyoruz. Amasra’nın girişinde bulunan Arkeoloji Müzesi gezimizi tamamladıktan sonra Bakacak Tepesinden Fatih Sultan Mehmet’ in “Lala, Lala Çeşm-i Cihan (Dünya’nın Gözü) bu mu ola” dediği Amasra’nın nefis manzarasının keyfini çıkartıyor ve fotoğraf karelerimizi alıyoruz. Sonrasında Safranbolu’ya gidiyor ve otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Yol üzeri tesislerinde alınacaktır. (Ekstra )

Öğle Yemeği: Abant’ta barbekü veya Amasra’da mevsim balıkları ve salata eşliğinde alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü şeklinde alınacaktır. (Ücrete dâhildir)

Konaklama Oteli: Safranbolu Konaklar ve/veya Standart Oteller

2. GÜN

SAFRANBOLU - YÖRÜK KÖYÜ - ÇAMAŞIRHANE

Safranbolu –Yörük Köyü – Sipahioğlu Konağı - Çamaşırhane

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Safranbolu sokaklarındaki gezimize başlıyoruz. İç içe geçmiş çarşılar ve sokaklar ile örülü bu şirin beldede yürüyerek harika bir gezi yapacağız. İlk olarak Safranbolu’nun en yüksek tepesi konumundaki Safranbolu Kalesi ve Hükümet Konağının bulunduğu tepeye çıkıyoruz. Ardından sokaklardan yürüyerek Yemeniciler Arastasına varıyoruz. Burada dinleyeceğimiz hikâyelerin hemen ardından Köprülü Mehmet Paşa Camii ve bahçesinde bulunan Güneş Saatini görüyoruz. Sonrasında şu sıralar otel olarak da kullanılan Cinci Hanını dışardan fotoğraflıyor ve Cinci Hüseyin Efendinin ilginç hikâyesini dinleme imkânı buluyoruz.

Daha sonra sokaklardaki yürüyüşümüze devam ederek; minaresinin hikâyesi ile ilginizi çekecek olan İzzet Mehmet Paşa Camii; sokakların ve kanyonların iç içe geçişini görebileceğimiz Akçasu Kanyonu; mimari ve geleneksel yaşantının izlerini hala taşıyan Kaymakamlar Evi ziyaretlerimizi yapıyoruz. Sonrasında yöresel yemeklerin tadına bakacağımız restoranımıza gidiyoruz. Yemeğin ardından Safranbolu yakınlarındaki Yörük Köyü’ne uğruyoruz. Karakeçili Yörüklerinin yerleşik hayata geçmesi ile başlayan hikâye köyün mimarisinde hala çok güzel izler barındırıyor. Bu izleri en iyi göreceğimiz Sipahioğlu Konağı – Çamaşırhane – Kurşun Taşı gibi alanları gördükten ve köyde bir süre serbest zaman verdikten sonra otelimize yerleşiyoruz.

3. GÜN 

CAM TERAS - KARABÜK - GEREDE - YEDİGÖLLER

Cam teras – Tokatlı Kanyonu – Karabük – Gerede – Bolu - Yedigöller

Güne Safranbolu Cam Teras gezisi ile başlıyoruz. 75 ton ağırlığı taşıyabilen, Roketatar mermisiyle dahi kırılmayan cam seyir terası, her biri 750 kilogram taşıyabilecek kapasiteye sahip gözenekler, 3 santimetre kalınlığında 3 parça camdan oluşmaktadır. Yaklaşık 400 kişiyi taşıma kapasitesine sahip olan 100 metrekareden oluşan terasta bir seferde sadece 30 kişi bulunabilmektedir. Teras eşsiz Tokatlı Kanyonu manzarasını bizlere sunmaktadır (Ekstra: 25 TL)

Gezimizin ardından tekrar eski çarşıya uğruyor ve meşhur Safranbolu Lokumlarının tadına bakıyor, alışveriş yapma ikanı buluyoruz. Burada Havuzlu Başodada ikram edeceğimiz içecekler ve izleyeceğimiz slayt gösterisinin ardından bir süre serbest zaman veriyor ve Karabük – Gerede – Bolu – Yedigöller üzerinden dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yedigöller’de vereceğimiz molada yedi tane doğal (Nazlı, Sazlı, Derin, Serin, Büyük, Küçük, Kuru) bir tane yapay göl görüyoruz. Bizler bu geziyi gerçekleştirirken hazırlanan mangalımızda köfte, sucuk barbekü keyfimizi gerçekleştiriyor ve buranın bol oksijenli havasıyla ciğerlerimizi doldurarak serbest yürüyüş sonrasında geldiğimiz yoldan geri dönüyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakırken; bir başka gezide görüşmek ümidi ile vedalaşıyoruz.

Kahvaltı: Tur ücretine dâhil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğle Yemeği: Yedigöllerde barbekü (Ekstra)

Abant Gölü – Amasra – Safranbolu – Yörükköyü – Cincihan - Güneş Saati – Bakırcılar Çarşısı – Cam Seyir Terası – Tokatlı Kanyonu


Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Otopark Ücretleri

Lüks Araçlar ile Ulaşım

2 Gece Safranbolu Standart Konaklarında Yarım Pansiyon Konaklama

Açık Büfe 2 Sabah kahvaltısı

Açık büfe veya set menü 2 Akşam yemeği

Milli Park Girişleri

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

Otobüsü içerisindeki ikramlar

1618 No’lu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

İlk Sabah yolda alınan kahvaltı ( İsteğe Bağlı )

Programda Belirtilen Son Gün öğle Yemeği

Tüm Öğle Yemekleri

Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

Müze Giriş Ücretleri

Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Tüm Özel Harcamalar

AÇIKLAMALAR

Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda şirketimiz misafirlerimize 1 (bir)gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez.

Önemli Bilgiler

Turlarımızda Kişi sayısı ve fiziki şartlara bağlı olarak, Minibüs, Midibüs, Otobüs tipi araçlar kullanılacaktır. Rezervasyon esnasında veya sonrasında koltuk numarası sözü, garantisi verilemez. Rehberimiz gerekli gördüğü takdirde tamamını gerçekleştirmek koşulu ile tur programının akışında değişiklik yapabilir. Mücbir nedenlerden dolayı (hava, yol koşulları vs.) yapılamayan ya da eksik yapılan gezilerden Turluyoruz.com sorumlu tutulamaz.

Programda yer alan ve kullanılmayan hiçbir hizmetin tur esnasında ya da sonrasında iadesi yapılamaz. Konaklanacak otelleri önceden haber vererek benzer ya da daha üst kategorilerdeki oteller ile değiştirebilir. Yeterli katılım olmadığı takdirde tur iptal olur. Turluyoruz.com misafirlerine 72 saat öncesinden haber vermek koşulu ile turu iptal etme veya tarih değişikliği yapma hakkını saklı tutar.

Kokartlı Profesyonel Rehberler

Bakanlığın açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih-Coğrafya-Sanat Tarihi-Arkeoloji-Edebiyat-Dinler Tarihi-İnsan psikolojisi vb. konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş Gidilen bölgenin Kültürünü özel lezzetlerini gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir. Lütfen sizlerde gezilerinizde bu belgeye sahip kişileri tercih edin. Seyahatinize rehber adı altında belgesiz ve kokartsız eşlik eden şahısları ve turlarını bu şekilde düzenleyen firmaları gerekli mercilere şikâyet edin.

DAHİL OLANLAR:
Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Otopark Ücretleri

Lüks Araçlar ile Ulaşım

1 Gece Safranbolu Standart Konaklarında Yarım Pansiyon Konaklama

Açık Büfe 1 Sabah kahvaltısı

Açık büfe veya set menü 1 Akşam yemeği

Milli Park Girişleri

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

Otobüsü içerisindeki ikramlar

1618 No’lu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası


HARİÇ OLANLAR:
İlk Sabah yolda alınan kahvaltı ( İsteğe Bağlı )

Programda Belirtilen Son Gün öğle Yemeği

Tüm Öğle Yemekleri

Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

Müze Giriş Ücretleri

Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Tüm Özel Harcamalar