Yuvacık Maşukiye Kartepe Sapanca Ormanya Turu 1 Gece 2 Gün Konaklamalı

İstanbul Kalkışlı

Yuvacık Maşukiye Kartepe Sapanca Ormanya Turu 1 Gece 2 Gün Konaklamalı

Tur Tarihleri

  • 19 Haziran 2021 - 20 Haziran 2021
  • 26 Haziran 2021 - 27 Haziran 2021
  • 3 Temmuz 2021 - 4 Temmuz 2021
  • 10 Temmuz 2021 - 11 Temmuz 2021
  • 17 Temmuz 2021 - 18 Temmuz 2021
  • 24 Temmuz 2021 - 25 Temmuz 2021
  • 31 Temmuz 2021 - 1 Ağustos 2021
  • 7 Ağustos 2021 - 8 Ağustos 2021
  • 14 Ağustos 2021 - 15 Ağustos 2021

Açıklama


 ARAÇ KALKIŞ VE HAREKET SAATLERİ

06:00 İncirli Dilek Pastahanesi Önü
06:30 Mecidiyeköy İETT Durakları
07:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü
07:15 Kartal Köprüsü (Ankara yönü)
07:30 Çayırova McDonald's Önü
07:45 Gebze Center Önü
08:30 İzmit Halkevi Orta Duraklar
 
FİYATA DAHİL HİZMETLER
Gidiş - Dönüş Ulaşım
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
1 Gece 5 Yıldızlı Hotel Konaklama (Yarım Pansiyon)
1 Akşam Yemeği (Otelde Alınacak)
1 Sabah Kahvaltısı (Otelde Alınacak)
Seyahat Sigortası
Programda Belirtilen Tüm Çevre Geziler
Milli Park Giriş Ücretleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Kişisel Harcamalar
Tüm Öğle Yemekleri
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
ATV Safari
Zipline


OTEL OLANAKLARI VE İMKANLARI
The Ness Termal Otel İzmit ( 5 yıldızlı )
Ücretsiz Olanaklar
• Kapalı Havuz
• Spa Merkezi
• Sauna
• Jakuzi
• Spor Salonu
• Havuz Havlusu
• Spa Olanakları
• Buhar Odası
• Fitness
• Soyunma Odası / Fitness
• Çocuk Havuzu
 
TUR PROGRAMI
 1.Gün Yuvacık -  At Çiftliği - Ormanya – Eşme Sahil
< > Belirlenen noktalardan belirlenen saatlerde hareketle 2 Saatlik yolculuğun ardından kahvaltıya geçiyoruz. Belirlenen saatler aralığında kahvaltımızı yaptıktan sonra Yuvacık barajının eşsiz görüntüsü eşliğinde fotoğraflarımızı çekiyoruz. Misafirlerimiz araca bindikten sonra At çiftliğimize doğru yola koyuluyoruz. Orada verilen zamanın ardından 10 yılı aşan araştırma ve planlama süreci sonunda ortaya çıkarılan ORMANYA’ya hareket ediyoruz. Doğal Yaşam Parkı projesine 2014 yılında başlanmıştır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı sorumluluğunda ve koordinasyonunda gerçekleştirilen ve doğal çevresiyle birlikte 4 bin dönümlük alana yayılan ORMANYA Doğal Yaşam Parkı Dünya’nın üçüncü, Avrupa’nın en büyük doğal yaşam alanı olma özelliğine sahiptir. Bitki ve hayvanların doğal koşullarına en yakın ortamda yaşamaları için tüm ihtiyaçların yerine getirildiği ORMANYA Doğal Yaşam Parkı’nda ziyaretçiler için de tüm detaylar titizlikle düşünülmüştür. Her yönüyle dünya ölçeklerinde bir proje olan ORMANYA; doğal yaşamın korunması ve turistik amaçlı kullanımın bir araya getirildiği özgün bir model ortaya koymaktadır.
Tüm bu özellikler göz önünde bulundurulduğunda ORMANYA, Türkiye’nin en önemli doğa turizm destinasyonu olma potansiyeline sahiptir.
Ormanya’daki gezimiz sonrası 30 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından Sapanca Gölü turistlik tesislerinin olduğu sahil şeridine ulaşıyoruz. Siz değerli misafirlerimize vereceğimiz 1 saatlik serbest zamanımızda dileyenler göl kenarında yürüyüş yapabilir, göl üzerinde yaz aylarında bulunan deniz bisikletlerine binebilir, dileyen misafirlerimiz günün yorgunluğunu atmak için göl manzaralı kafelerde vakit geçirebilirler. Eşme sahilinde tekne gezisi ve yapılan sporun ardında otelimize doğru yola koyuluyoruz.

 
2.Gün - Maşukiye  - Sapanca
< > Otelde alınan açık büfe sabah kahvaltısı sonrası saat 10:30’ da otelden hareketle Maşukiye'ye hareket ediyoruz. Maşukiye’ye zipline yapmak için ulaştığımız ister az eğimli, ister eğimi fazla patikalarda doğayla baş başa kalacağımız yürüyüşümüze başlıyoruz. Görsel harikaların içinde, bol oksijenli ormanlarda, harika çiçek kokuları eşliğinde yapacağınız yürüyüşlerle daha zinde olacağınız kesin. Şehrin izbe havasından birazda olsa uzaklaşıp Maşukiye’de geçireceğiniz zamanlar yaşamınızda değişik tatlar bırakacak. 
Doğa yürüyüşümüzün ardından şimdi aktivite zamanı…
Misafirlerimiz Maşukiye’de doğa içerisinde gezi, atv safari, zipline veya utv turu gibi aktivitelere katılabilirler. (Tüm bu aktiviteler ekstra ücretlidir.) Atv turumuz 100 TL UTV için ise fiyatımız 150 TL’dir. UTV veya ATV kullanımı ve güvenlik hakkında 10-15 dakikalık bilgi veriliyor. Bu kısa ve önemli bilgilerin ardından ilk grubumuz rehber önderliğinde safariye başlıyor. Safari yaklaşık 45dk sürmektedir. Bu gezimiz boyunca orman içerisinde kayın ağaçlarının arasında patika yollarda zorlu bir yolculuk yapacağız. Patikalarda, derelerde, sulardan geçerek Samanlı Dağı’nın hoş manzaralarını resimlemek için kısa molalar veriyoruz. Ehliyet şartı aranmamaktadır 16 yaşını doldurmuş ve ağır sağlık problemi olmayan herkes safariye katılabilir. )

ATV safarimizi tamamladıktan sonra öğle yemeğimizi yemek üzere tesisimize yürüyoruz.Alınan yemek sonrasında İstanbula dönüş yolculuğumuza çıkıyoruz ve misafirlerimiz otobüse biniş yerlerinde indirilmek üzere yolculuğumuzu başlatıyoruz.


ÖNEMLİ BİLGİ
Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Lütfen ısrarcı olmayınız.
Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından belirtilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 5 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz. Araçlarımız hareket saatinde hareket etmektedir. Geç kalan ve tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.
Tura katılım tarihinden önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numaranıza kısa mesaj olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğru olmasına dikkat edeniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir.
18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
Rehber Hava Koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda misafirlerimize 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Asgari Katılımcı Sayısı 25 Kişi dir.
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Turluyoruz.com kesinlikle sorumlu değildir.
Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.
Konaklamalı turlarda 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.
T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez. En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

TAVSİYELER
Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.
Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabi en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı ve şarj kiti yedek batarya yanınıza almayı unutmayınız.

REZERVASYON DETAYLARI
Yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda belirtmiş olduğunuz mail adresinize Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz.
İnternet üzerinden yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda belirtmiş olduğunuz mail adresinize Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.
Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Turluyoruz.com sorumlu değildir.
Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

KULLANILACAK ARAÇLAR
Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısı ve yol koşullarına göre belirlenmektedir.
38 kişi ve üzeri Otokar Doruk Mercedes Travego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner 31 kişiye kadar lüks Otokar Sultan Maxi 27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan 15 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen Crafter araçlar kullanılır.